رشد هوشمند شهری (Urban Smart Growth) - بهره گیری از طراحی متراکم

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رشد هوشمند این امکان را برای جوامع به وجود می آورد تا الگوی ساختمانهای فشرده تر را در مقابل توسعه نامطلوب زمین ایجاد نماید.

رشد هوشمند این امکان را برای جوامع به وجود می آورد تا الگوی ساختمانهای فشرده تر را در مقابل توسعه نامطلوب زمین ایجاد نماید. بر اساس طراحی فشرده ساختمان، جوامع باید طوری طراحی شوند که فضای باز بیشتری ایجاد شود و ساختمانهای باید طوری ساخته شوند که استفاده موثرتری از زمین و منابع به عمل آید. با تشویق ساختمانهایی که بیشتر عمودی رشد می کنند تا افقی و با ترکیب ساخت ها نسبت به سطح پارکها، جوامع می توانند سطح ساخت و سازهای جدید را کاه دهند و فضای سبز بیشتری را حفظ نمایند. نه تنها این روش زمین بیشتری را از طریق کاهش نیاز به زمین فراهم می آورد بلکه فضای باز و توسعه نیافته بیشتری را فراهم آورده و حفظ می نماید.

طراحی ساختمانهای فشرده امری لازم است تا از گزینه های حمل و نقل بیشتری پشتیبانی کرده و هزینه حفظ مکانها را فراهم آورد. جوامع در تلاشند تا حمل و نقلی را تشویق کنند که تراکم و آلودگی هوا را کاهش داده و سطوح حداقل تراکمی را که برای شبکه حمل و نقل عمومی مناسب لازم است، مشخص سازند. حکومت های محلی دریافته اند که تامین سرانه هر نفر از خدماتی مانند آب، فاضلاب، برق، تلفن و دیگر تسهیلات در همسایگی های فشرده و از جوامع پراکنده آسان تر است. تحقیقات نشان می دهد جوامع با طراحی بهتر و شهرنشینی فشرده جدید که تنوعی از اندازه و انواع مساکن را دارد نسبت به توسعه های حومه شهری متداول مقدار نیاز بالاتری به بازار را ایجاب می کند.

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط


 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار تارنمای روستا شهر مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس تیم مدیریت تارنمای روستاشهر

  • شماره تماس : 09125518462

 

 

روستا شهر به روایت آمار

کاربران
42
مطالب
402
نمایش تعداد مطالب
737550
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی موضوعات برنامه ریزی شهری رشد هوشمند شهری (Urban Smart Growth) - بهره گیری از طراحی متراکم
Web Analytics