رشد هوشمند شهری (Urban Smart Growth) - مســکن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

تهیه مسکن با کیفیت برای مردم در تمام سطوح درآمدی یکی از اجزای جدایی ناپذیردراستراتژی رشد هوشمند است.

تهیه مسکن با کیفیت برای مردم در تمام سطوح درآمدی یکی از اجزای جدایی ناپذیردراستراتژی رشد هوشمند است. مسکن یک جزء اخص از رشد جوامع است که سهم مهمی از ساخت و توسعه جدید را تشکیل می دهد. همچنین یک عامل کلیدی در تعیین دسترسی خانوارها به حمل و نقل، الگوی سفر، دسترسی به خدمات و آموزش، مصرف انرژی و دیگر منابع طبیعی است. با استفاده از روش های رشد هوشمند برای ایجاد طیف وسیعتری از گزینه های مسکن، جوامع می توانند هزینه های محیطی توسعه را کاهش دهند، از منابع زیرساخت بطور موثر بهره ببرند، تعادل شغل و مسکن بهتری را تامین کند و بنیه های قوی را برای حمایت از ایستگاههای حمل و نقل همسایگی، مراکز تجاری و دیگر خدمات ایجاد کند.

هیچ نوعی از مسکن به تنهایی نمی تواند نیازهای متنوع امروزی خانوارها را برآورده سازد. رشد هوشمند فرصتی را برای جوامع محلی در جهت افزایش گزینه مسکن نه تنها از طریق اصلاح الگوهای کاربری زمین های توسعه یافته جدید بلکه از طریق ذخیره مسکن در همسایگی های موجود و با استفاده از زیرساخت های فعلی فراهم می آورد. ادغام ساختمانهای تک خانواری وچندخانواری در توسعه های مسکونی جدید می تواند جمعیت متنوعتری را حمایت کرده و به توزیع متعادل خانوارها و سطوح درآمدی در سطح منطقه اجازه دهد.
افزایش واحدها - از طریق مساکن پیوسته، واحدهای مشارکتی یا تبدیل به مساکن چندخانواری – برای همسایگی های موجود فرصت هایی را برای جوامع ایجاد می نماید تا تراکم را به آرامی و بدون تغییر ناگهانی در چشم انداز افزایش دهند. ساخت مساکن جدید می تواند یک محرک اقتصادی برای مراکز تجاری موجود باشد که در حال حاضر در طول روز پر تحرک هستند اما در شب یا آخر هفته از فقدان عبور و مرور پیاده و مصرف کنندگان رنج می برند. تهیه طیفی از گزینه های مسکن به همه خانوارها اجازه می دهد تا جایگاهشان در جامعه رشد هوشمند پیدا کند و با رشد همزمان تطابق پیدا نماید.

 

 

 

 

مطالب مرتبط


 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار تارنمای روستا شهر مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس تیم مدیریت تارنمای روستاشهر

  • شماره تماس : 09125518462

 

 

روستا شهر به روایت آمار

کاربران
42
مطالب
402
نمایش تعداد مطالب
737511
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی موضوعات برنامه ریزی شهری رشد هوشمند شهری (Urban Smart Growth) - مســکن
Web Analytics