استخدام

اغاز ثبت نام جذب اعضاء هئیت علمی دانشگاه آزاد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مدیر کل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آغاز ثبت نام متقاضیان اعضای هیات علمی، گفت: متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت معاونت آموزش، به نشانی jazb.iau.ir ثبت نام کنند.

به گزارش سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر وحیدی افزود: در فراخوان اخیر حدود 3700 تقاضا برای جذب هیات علمی از واحدهای دانشگاهی استان های مختلف ثبت شده بود، در این فراخوان جدید نیز قصد داریم 3500 نفر را جذب کنیم.
دکتر وحیدی گفت: طبق برنامه ریزی های کلان دانشگاه آزاد اسلامی باید سالانه حدود 5000 نفر جذب شوند، البته در سال 92 و 93 این فرایند به کندی صورت گرفته اما در سال های 93 و 94 تا حد بسیاری این فرایند تسریع شده است به گونه ای که در سال جاری حدود 1700 نفر جذب شده اند.
مدیر کل امور هیات علمی دانشگاه آزاد اسلامی همچنین از تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی از پیمانی به رسمی آزمایشی و قطعی خبر داد و گفت: بخشنامه ای در این خصوص تدوین شده که پس از ابلاغ آن فرایند تبدیل وضعیت اعضای هیات علمی آغاز می شود، امیدواریم تبدیل وضعیت همه اعضای هیات علمی تا مهرماه 95 به پایان برسد.
وی درباره ارتقای اعضای هیات علمی نیز گفت: در حال حاضر بررسی پرونده ارتقای اعضای هیات علمی از مربی به استادیاری در زمانی کمتر از 15 روز انجام می شود و ارتقا از استادیاری به دانشیاری و از دانشیاری به استادی کمتر از 60 روز از زمان ارسال به اداره کل امور هیات علمی سازمان صورت می پذیرد به گونه ای که در حال حاضر تعداد کمتر از 50 پرونده در نوبت 11 کمیسیون تخصصی سازمان مرکزی است.
به گزارش مرکز حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر وحیدی همچنین از تدوین آیین نامه ماموریت و نقل و انتقال اعضای هیات علمی خبر داد و گفت: این آیین نامه در حال تدوین است و در آن اختیارات بسیار زیادی در خصوص ماموریت و نقل و انتقال اعضای هیات علمی به صورت درون استانی به استان های مربوطه واگذار شده است.

دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به رشد تحصیلات تکمیلی و در راستاي افزایش کیفیت و اصلاح هرم هیات علمی در نظر دارد سالانه تعداد بیش از 5000 نفر از متقاضیان استخدام در کادر هیات علمی را طی دو فراخوان جذب نماید و در این خصوص دومین فراخوان جذب اعضاي هیات علمی سال 1394 را با ظرفیت پذیرش حداقل 3500 نفر در دي ماه سال جاري در گروههاي مختلف آموزشی آغاز نموده است.
لذا متقاضیان جذب یا بورس دانشگاه پس از مطالعه دقیق قوانین و مقررات مربوطه میتوانند در صورت دارا بودن شرایط، نسبت به ثبت نام اقدام نموده و پس از گذراندن تمامی مراحل جذب، براساس مصوبات شوراي عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه آزاد اسلامی استخدام شوند.
رعایت نکات زیر توسط متقاضیان محترم الزامی است:
دارا بودن شرایط عمومی ثبت نام مطابق با مصوبه شماره 608 مورخ 1386/04/19 شوراي عالی انقلاب  فرهنگی.
." 2. دارا بودن شرایط اختصاصی مندرج در قسمت "شرایط و ضوابط ثبت نام در فراخوان 942
3. ثبت نام در سامانه جذب و تشکیل پرونده حداکثر ظرف مدت 10 روز پس از ثبت نام در هیات اجرایی جذب استان مربوط.
4. گذراندن سایر مراحل استخدام در هیات اجرایی جذب استان مربوط.
تبصره: استخدام متقاضیان منوط به گذراندن تمامی مراحل جذب و تأیید نهایی توسط هیات اجرایی جذب استان مربوط میباشد.

شرایط جذب در این فراخوان:

1. رشته تحصيلي متقاضي در دو مقطع آخر تحصيل هم خواني داشته باشند.
2. رشته تخصصي و شرايط متقاضي با اعلام نياز درج شده در سامانه جذب دانشگاه هم خوان باشند.
3. شرط سني براي دارندگان مدرك كارشناسي ارشد حداكثر 35 سال، دانشجويان دكتري حداكثر 40 سال و براي دارندگان مدرک دكتري تخصصي حداكثر 45 سال مي باشد.
4. حداقل معدل براي مقاطع کارشناسي ارشد و دكتري حرفه اي 16 و دكتري تخصصي 17 مي باشد.
تبصره : معدل فارغ التحصيلان واحدهاي جامع دانشگاه آزاد اسلامي و 15 دانشگاه برتر توليد علم منطبق با بانك اطلاعاتيScopus با ضريب 1/05 محاسبه مي شود.
5. متقاضيان پس از مراجعه به سامانه جذب و ثبت نام در فراخوان، موظفند ظرف مدت 10 روز پس از ثبت نام جهت تشکيل و تکميل پرونده به دبيرخانه هيات‌ اجرايي جذب استان مربوط مراجعه نمايند و در صورت عدم مراجعه متقاضي در زمان مشخص شده به دبيرخانه هيات اجرايي جذب، بررسي فرآيند جذب متقاضي از دستور كار خارج مي‌شود و متقاضي بايد مجدداً در فراخوان‌هاي بعدي شركت نمايد.
6. استخدام متقاضيان به صورت استاني و با اولويت واحد دانشگاهي مد نظر متقاضي انجام خواهد شد و هيات هاي اجرايي جذب استان ها مي توانند اولويت مد نظر متقاضيان را درصورت عدم نياز به تخصص متقاضي و اعلام نياز ساير واحدهاي دانشگاهيِ مستقر در آن استان تغيير دهند و نسبت به معرفي ايشان جهت جذب در ساير واحدهاي استان اقدام نمايند.
7. براي دانشجويان دوره دکتري تخصصي متقاضي بورس، صرفاً بورس رايگان "صفر درصد" در نظر گرفته خواهد شد.
8. درصورت عدم درج اطلاعات صحيح توسط متقاضي، هيات هاي اجرايي جذب استان ها مجاز به حذف درخواست متقاضي از سامانه جذب و جلوگيري از ادامه روند بررسي پرونده استخدام متقاضي در هر مرحله از استخدام خواهند بود.
9. در صورت ثبت نام متقاضي با 2 کد ملي متفاوت در سامانه، هر 2 درخواست ملغي اعلام و مورد بررسي قرار نخواهد گرفت . بديهي است مسئوليت آن بر عهده شخص متقاضي خواهد بود

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار تارنمای روستا شهر مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس تیم مدیریت تارنمای روستاشهر

  • شماره تماس : 09125518462

 

 

روستا شهر به روایت آمار

کاربران
86
مطالب
401
نمایش تعداد مطالب
997916
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی استخدام اغاز ثبت نام جذب اعضاء هئیت علمی دانشگاه آزاد
Web Analytics