فایل آموزش نرم افزار ENVI سنجش از دور

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

فایل پی دی اف پیش روی، جزوه آموزش نرم افزار ENVI می باشد که توسط جمال اکبری و سید سامان نزاری در سازمان نقشه برداری کشور تهیه شده است

نرم افزار ENVI  یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای سنجش از دور و کار با تصاویر ماهواره ای می باشد. کلمه Envi کوتاه شده عبارات The Environment For Visualizing Images می باشد و این نام برای سیستم نرم افزاری متحول و پیشرفته ای جهت پردازش تصاویر استفاده شده است. آنچه در ابتدا می بایست بدانید این است که نرم افزار ENVI جهت انجام و اجرای برخی از نیازهای خاص به خصوص استفاده از داده‌های ماهواره ای طراحی شده است. در این نرم افزار مشاهده اطلاعات بصورت کامل و جامع، همچنین آنالیز و پردازش تصاویر در ابعاد و اندازه‌های مختلف به نحوی کاملا کاربرپسند ارائه می شود.
یکی از قابلیت‌های مهم ENVI که آن را درمیان نرم افزارهای مشابه جهت پردازش تصاویر بی همتا نموده است این ویژگی است که این نرم افزار تکنیک‌های باندی(Band-Based) و فایلی (File-Based) را با توابع نرم افزاری توسعه یافته (interactive functions)ترکیب می کند. وقتی که یک فایل اطلاعاتی داخل نرم افزار باز می شود، باندهای آن بصورت یک لیست بصورتی ذخیره می شود که بتوان بوسیله کل توابع سیستم به آن دسترسی پیدا کرد.
نرم افزار ENVI برای کاربران خود قابلیت‌های آنالیز بی نظیری را فراهم آورده است،که از طریق این پنجره‌ها قابل دستیابی است. قابلیت‌های تطابق دینامیکی چند گانه ENVI به آسانی امکان مقایسه بین تصاویر در نمایشگرهای چند گانه را میسر می سازد ( (link displays همچنین قابلیت استفاده از استخراج و پیوند همزمان پروفیلهای طیفی-مکانی جهت پردازش اطلاعات ابر طیفی (Hyperspectral) و چند باندی (multispectral) به کاربران راه‌های جدیدی جهت مشاهده اطلاعات در ابعاد وسیع و مختلف می دهد.

فایل پی دی اف پیش روی، جزوه آموزش نرم افزار ENVI می باشد که توسط جمال اکبری و سید سازمان نزاری در سازمان نقشه برداری کشور تهیه شده است. این جزوه در سه فصل تهیه شده است. در فصل اول به معرفی نرم افزار سنجش از دور ENVI و قابلیت ها و مزایای نرم افزار می پردازد و محیط نرم افزار را به خوبی شرح داده می شود. در فصل دوم کاربرد نرم افزار ان وی در معدن و اکتشاف نفت، آب های زیرزمینی و تخیص ساختارها و سنگ شناسی بیان می نماید. در نهایت در فصل سوم کاربرد این نرم افزار را در اکتشاف کانسارها بیان م ینماید

دانلود جزوه کامل آموزش نرم افزار سنجش از دور ENVI

دانلود خلاصه آموزش نرم افزار سنجش از دور ENVI


 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار تارنمای روستا شهر مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس تیم مدیریت تارنمای روستاشهر

  • شماره تماس : 09125518462

 

 

روستا شهر به روایت آمار

کاربران
88
مطالب
401
نمایش تعداد مطالب
1015293
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی دانلود نرم افزارها فایل آموزش نرم افزار ENVI سنجش از دور
Web Analytics