نرم افزار تبدیل سیستم مختصات جغرافیایی و UTM

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

تعیین موقعیت عوارض و پدیده ها از اساسی ترین مباحث در جغرافیا محسوب می شود و سیستم های مختصات برای تعیین موقعیت پدیده ها طراحی شدند که

تعیین موقعیت عوارض و پدیده ها از اساسی ترین مباحث در جغرافیا محسوب می شود و سیستم های مختصات برای تعیین موقعیت پدیده ها طراحی شدند که از طریق تعیین طول و عرض، موقعیت مطلق پدیده ها را نمایش می دهند. از طریق سیستم مختصات می توان در بیشتر نرم افزارهای جغرافیایی از جمله ARC GIS نقشه ها و لایه ها و داده های مختلف را نمایش داد.

       سیستم مختصات جغرافیایی و UTM از مهمترین سیستم های مختصات به شمار می روند. سیستم مختصات جغرافیایی از طریق مدارها و نصف النهارها و به صورت درجه و دقیقه و ثانیه موقعیت پدیده هارا نشان می دهند در حالیکه UTM از طریق تقسیم بندی زمین به 60 زون و به صورت متریک این کار را انجام می دهد. ممکن است اطلاعاتی که در نرم افزار ARC GIS و نرم افزارهای مشابه وجود دارد از یک سیستم مختصات مشترک پیروی نکنند. در این حالت داده ها و اطلاعات در موقعیت صحیح خود قرار نمی گیرند و در این شرایط ضروری است که سیستم های مختصات پدیده ها، همسان گردند که این کار از طریق تبدیل سیستم مختصات صورت می گیرد.

در اینجا نرم افزاری معرفی می گردد که دارای قابلیتهای زیر است:

- تبدیل سیستم مختصات جغرافیایی  به سیستم مختصات UTM

- تبدیل سیستم مختصات UTM به سیستم مختصات جغرافیایی

- ساخت فایل هایی با فرمت DXF

      در این نرم افزار ابتدا دیتوم مورد نظر انتخاب می شود. برای تبدیل سیستم مختصات جغرافیایی به UTM طول و عرض جغرافیایی  مشخص می گردد. اما برای حالت عکس علاوه بر طول و عرض نیاز تعیین زون منطقه مورد نظر نیز می باشد.

توجه: نرم افزار با فرمت EXE میباشد؛ به همین دلیل برای اینکه در برخی سیستم ها، احتمال اینکه نرم افزار را ویروس شناسی شود؛ آنر ا با فرمت RAR بارگذاری کرده ایم. لذا پس از دانلود آن، آنرا از حالت فشرده خارج نمایید.

حجم فایل: 232 کلیوبایت

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار تارنمای روستا شهر مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس تیم مدیریت تارنمای روستاشهر

  • شماره تماس : 09125518462

 

 

روستا شهر به روایت آمار

کاربران
47
مطالب
401
نمایش تعداد مطالب
844258
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی دانلود نرم افزارها نرم افزار تبدیل سیستم مختصات جغرافیایی و UTM
Web Analytics