کارگاه های توانمندسازی دانشجویان در زمینه های کارآفرینی و تجاری سازی فناوری(PRA)

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کارگاه های توانمندسازی دانشجویان در زمینه های کارآفرینی و تجاری سازی فناوری، آشنایی با رویکردهای مشارکتی در ارزیابی جوامع محلی PRA ؛ پنج شنبه سیزده اسفند ساعت 14 الی 17

کارگاه های توانمندسازی دانشجویان در زمینه های کارآفرینی و تجاری سازی فناوری، آشنایی با رویکردهای مشارکتی در ارزیابی جوامع محلی PRA ؛ پنج شنبه سیزده اسفند ساعت 14 الی 17 طبقه دوم مجتمع خدمات فناوری، سالن جلسات C برگزار می شود.

اطلاعات ثبت نام و اطلاعات تکمیلی در سایت فراایده:  HYPERUDEA.ir

با توجه به تضعیف سرمایه اجتماعی و بی اعتمادی روستائیان به دولتی ها و همچنین بدلیل وجود برخی ملاحظات، جوامع روستایی و عشایری ممکن است اطلاعات دقیقی را در اختیار بیرونی ها (Outsiders) قرار ندهند. در دهه های اخیر، روشهای مختلفی جهت اعتمادسازی، جلب مشارکت فعال مردم محلی و بدست آوردن اطلاعات دقیق و صحیح از مسائل و مشکلات روستاها ابداع شده است. یکی از این ابتکارات، ابزارهای ارزیابی مشارکتی جوامع محلی (Participatory Rural Appraisal) است که تکنیک هایی چند منظوره می باشند.

 

استفاده از این روشها و ابزارها، نه تنها سبب شناخت دقیق از روستا (منابع موجود در روستا، پتانسیلها و فرصتهای موجود، نقاط قوت و ضعف و تهدیدهای موجود، جریان منابع ورودی و خروجی در روستا، بررسی فعالیت های روزانه زنان و مردان فعال در روستا، شناسایی دست اندرکاران کلیدی و میزان نقش و اهمیت آنها در روستا و زندگی مردم محلی، ترسیم درخت مشکلات و همچنین درخت راه حل ها و ...) میشود بلکه سبب ایجاد تغییر نگرش در بین اکثر جامعه محلی و ایجاد بستر مناسب جهت همکاری و جلب مشارکت فعال ایشان در فرآیند توسعه روستا می گردد. از طرف دیگر، این ابزارها مکمل همدیگر بوده و میزان صحت اطلاعات جمع آوری شده را کنترل (Cross Check) می نمایند.

 

البته این یک کارگاه مقدماتی از باب آشنایی دانشجویان علاقمند داشنگاه صنعتی شریف با ادبیات برنامه ریزی مشارکتی است (و به کلیات موضوع پرداخته خواهد شد). امیدواریم در صورت استقبال و تمایل دانشجویان، بعد از آن بتوانیم با استفاده از تجربیات اساتید این رشته، کارگاه های تخصصی جهت پرداختن به جزئیات روشها برگزار نماییم تا علاقمندان با این تکنیک ها بیشتر آشنا شوند و بتوانند کار عملی هم انجام دهند.


 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار تارنمای روستا شهر مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس تیم مدیریت تارنمای روستاشهر

  • شماره تماس : 09125518462

 

 

روستا شهر به روایت آمار

کاربران
86
مطالب
401
نمایش تعداد مطالب
997986
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی همایش و کارگاه ها کارگاه های توانمندسازی دانشجویان در زمینه های کارآفرینی و تجاری سازی فناوری(PRA)
Web Analytics