اتو کد شهر اردبیل

اتو کد شهر اردبیل را در این قسمت می توانید تهیه کرده و در اطلاعات آن را در محیط GIS کانورت نمایید. یا در کد باز کرده و استفاده نمایید .
اتو کد شهر اردبیلاتو کد شهر اردبیل
قیمت قیمت : 8500 تومان
تخفیف میزان تخفیف کلی : 5 درصد
302 بازدید
نوع فایل :

اردبیل از دو واژه ایرانی ارد (راستی و حق) و بیل (شهر) گرفته شده است. نام قدیم اردبیل آرتاویل بوده ولی پس از حمله اعراب، در زمان عمر ابن خطاب، به اردبیل مشهور شده است. این شهر در زمان اشکانیان و در میان شهرهای آذربایجان جایگاه ویژه ای داشته، اگرچه مورخان و جغرافی نویسان اسلامی غالبا بنای این شهر را به فیروز ساسانی (فیروز اول) نسبت داده اند.

در سال ۶۱۷ هجری قمری، پس از حمله مغول، این شهر ویران گردید ولی در زمان شیخ صفی الدین اردبیلی رونق خاصی یافت و با روی کار آمدن دولت صفوی، در سال ۹۰۷ هجری قمری، این شهر به اوج عظمت و اعتبار خود رسید. در زمان شاه عباس اول صفوی، مقبره و مسجد شیخ صفی با هدایای گرانبها زینت داده شد و در اواخر دوره صفوی مدت کوتاهی به دست عثمانی ها افتاد، اما نادر شاه افشار آن را آزاد کرد.

در زمان دولت قاجار و ضعف کلی این دولت به خصوص پس از جنگ جهانی اول، شهر اردبیل مانند گذشته رونق و شکوهی و وسعت آن با خسارت فراوانی که به شهر وارد آمده بود، کاهش یافت.

شهر اردبیل مرکز استان اردبیل و بزرگ ترین شهر استان می باشد. این شهر در دشتی وسیع و حاصلخیز قرار دارد. مساحت تقریبی آن ۱۱۰ کیلومتر مربع می باشد و جمعیت آن طبق سرشماری سال ۱۳۹۰ بالغ بر ۴۸۲,۶۳۲ نفر بوده است.


اتو کد شهر اردبیل را در این قسمت می توانید تهیه کرده و در اطلاعات آن را در محیط GIS کانورت نمایید. یا در کد باز کرده و استفاده نمایید .

اتو کد شهر اردبیل، براساس تقسیمات بر اساس آخرین تقسیمات سیاسی کشور می باشد. این فایل  در محیط نرم افزار اتوکد قابل نمایش و قابل ویرایش می باشد. 

دوستان توجه داشته باشند که فایل اتو کد شهر اردبیل، در قالب یک فایل فشرده ارائه شده است لذا جهت نمایش در محیط نرم افزار، ابتدا باید آن را از حالت فشرده خارج کنید. سپس از طریق دکمه ی Add Data لایه را در محیط نرم افزار فراخوانی کنید. در صورتی که لایه نمایش داده نشد؛ روی نام لایه راست کلیک و گزینه ی Zoom to layer را کلیک نمائید

حجم این فایل 57,437 کیلوبایت می باشد که پس از خارج سازی از حالت فشرده، حجم آن 74,301 کیلوبایت خواهد شد. توجه داشته باشید این فایل یکی از کاملترین فایل های شهر اردبیل می باشد، و توصیه می شود دانشجویان در پژوهش های خود حتما از این فایل استفاده نمایند

عکس ارائه شده، در این مطلب، نمایشگر اتو کد شهر اردبیل می باشد که از همین فایل تهیه شده است

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار تارنمای روستا شهر مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس تیم مدیریت تارنمای روستاشهر

  • شماره تماس : 09125518462

 

 

شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی
Web Analytics