معرفی کتاب

مقدمه ای بر ژئومورفولوژی پزشکی (با تاکید بر ایران)

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

مقدمه ای بر ژئومورفولوژی پزشکی (با تاکید بر ایران)؛ تالیف: اسماعیل کاکاوند

کتاب جدیدی درباره جغرافیای پزشکی منتشر شده است. این کتاب تحت عنوان (مقدمه ای بر ژئومرفولوژی پزشکی با تاکید بر ایران) توسط اسماعیل کاکاوند در انتشارات نوروزی گلستان در 270 صفحه به چاپ رسیده است.
کتاب ژئومرفولوژی پزشکی آقای اسماعیل کاکاوند در هفت فصل گنجانده شده و به علت پرداخت تخصصی و جزئی به موضوعات مطرح در حوزه ی جغرافیای پزشکی و زمین شناسی پزشکی در نوع خود یک کتاب بی نظیر می باشد.

فصل اول کتاب مربوط به قیاس ژئومرفولوژی پزشکی، زمین شناسی پزشکی، جغرافیای پزشکی و اقلیم شناسی پزشکی می باشد که بطور کامل تفاوتها،تشابهات و قلمرو مطالعاتی هر یک از مباحث فوق از هم تمیز داده است.
در فصل دوم کتاب امراض و بیماریهای رایج به همراه توزیع و پراکندگی آنها مورد بحث قرار گرفته است و اطلاعات عمومی و تخصصی در مورد این امراض در اختیار مطالعه کنندگان قرار داده است.
یکی از نکات جالب توجه در نگارش این کتاب، روند مطالبی است که محوریّت موضوعی کل کتاب را شامل می شود.

این موضوع از فصل سوم به بعد بیشتر نمایان است.از آنجا که عنوان کتاب ژئومرفولوژی پزشکی می باشد.لذا در طی مباحث عنوان شده از فصل سوم به ابتدا پدیده های ژئومرفولوژیکی مانند گل فشان،غارهای نمکی و چشمه های آبگرم بطور جامع موردتوضیح بررسی قرار گرفته و سپس امراضی که بوسیله ی این پدیده های پویای ژئومرفولوژی قابل درمان می باشند.عنوان شده اند.

در طی مباحث موجود در کتاب در فصول سه،چهار ،پنج و شش به ترتیب به اثرات و فواید چشمه های آبگرم و آبدرمانی،گلفشانها و گل درمانی، شن درمانی، نمک درمانی، ماسه درمانی، کویر درمانی و غارهای نمکی و غاردرمانی پرداخته شده است.

مؤلف کتاب ژئومرفولوزی پزشکی در فصل هفتم به پیشنهادات و راهکارها برای ادامه دادن تألیفات مربوط به جلدهای بعدی در رابطه باژئومرفولوژی پزشکی اشاره کرده است .

امید می رود از تالیفات دیگر این نگارنده در زمینه های دیگر نیز بهره مند شویم.


در پایان ضمن شکر گذاری به درگاه خداوند متعال که چنین شخصیت های مسئولی را بر جامعه ی علمی ما عطا کرده،از نگارنده کتاب(مقدمه ای بر ژئومرفولوژی پزشکی با تاکید بر ایران)جناب آقای اسماعیل کاکاوند تشکر و قدردانی می کنیم که جامعه ی علمی جغرافیای پزشکی و علاقه مندان به این موضوع را از تجربیات با ارزش خود محروم نساخته و قدم بزرگ و رو به پیشرفت را جهت ارتقا سطح دانش عموم جامعه برداشته اند.این دستاورد بزرگ را به همه جامعه ی علمی و تحقیقاتی کشور عزیزمان ایران تبریک گفته و از درگاه احدیّت برای همه ی کسانی که در جهت شکوفایی و آبادانی این سرزمین تلاش می کنند موفقیت روز افزون را خواستاریم

دانلود فهرست مطالب کتاب

مقدمه ای بر ژئومورفولوژی پزشکی (با تاکید بر ایران)

تالیف: اسماعیل کاکاوند


نوبت چاپ: اول-۱۳۹۴

مشخصات ظاهری:  ۲۲۸  ص

قطع: وزیری

شماره شابك: ۵- ۶۳۱-۳۶۴-۶۰۰-۹۷۸

چاپ و نشر: نوروزی-۰۱۷۳۲۲۴۲۲۵۸

 

مطالب مرتبط


 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

خبرنامه

آدرس ایمیل خود را در کادر زیر وارد نمایید تا از آخرین اخبار تارنمای روستا شهر مطلع شوید.

تماس با ما

اطلاعات تماس تیم مدیریت تارنمای روستاشهر

  • شماره تماس : 09125518462

 

 

روستا شهر به روایت آمار

کاربران
194
مطالب
401
نمایش تعداد مطالب
1326955
شما اینجا هستید: صفحه ی اصلی معرفی کتاب مقدمه ای بر ژئومورفولوژی پزشکی (با تاکید بر ایران)
Web Analytics